Firma Traser

Pod pojmem "švýcarské hodinky" si většina z vás představí kvalitu, přesnost, detailní zpracování a odolnost. Hodinky značky Traser šly dál. K těmto vlastnostem přidávají unikátní technologii permanentního osvětlení mb-microtec®, která nemá na současném trhu konkurenci. Jedná se o luminiscenční technologii viditelnou za jakýchkoliv podmínek. Tato metoda osvětlení byla původně vyvinuta pro švýcarskou armádu, ale díky velké poptávce si ji dnes můžete pořídit i vy.

Historie firmy Traser

Švýcarskou firmu mb-microtec založili v roce 1918 dva chemici, Walter Merz a Albert Benteli. Zabývala se luminiscenční technologií, kterou dodávali hlavně hodinářskému průmyslu. Mimo jiné firma dodávala také známé vědkyni Marii Curie. Díky práci na vojenských projektech se firmě podařilo vynalézt technologii trigalight®, která je dnes součástí hodinek značky Traser.

Technologie Trigalight®

Zařízení GTLS (gaseous tritium light source) s obchodním názvem trigalight® vyzařuje nepatrné množství plynu tritia v hermeticky uzavřeném skle. Osvětlení nepotřebuje baterii ani jakýkoli další zdroj světla, nepotřebuje speciální zacházení, ani údržbu, nemusíte mačkat žádné tlačítko a jeho životnost přesahuje 20 let.

Bezpečnost Trigalightu

Zdrojem záření v hodinkách Traser jsou ampule s plynem Tritia. Tento plyn je tzv. beta zářičem a jeho nebezpečí je absolutně minimální. Ampule s Tritiem jsou laserem neprodyšně uzavřeny. Únik plynu by mohla způsobit pouze velmi hrubá síla, která by rozbila sklo hodinek a následně také jednotlivé ampule. A i v tomto případě se není čeho bát. Plyn je zcela bezpečný. Více o bezpečnosti Tritia.

Využití technologie

Díky výše zmíněným vlastnostem se technologie trigalight® stala nezbytnou při zajištění jak bezpečnosti (nouzové východy), tak ochrany v průmyslu. Hodinky Traser si nemohou vynachválit vojáci amerických jednotek, které tuto technologii využívají od roku 1991. Počáteční civilní klientelou byli hlavně sportovci, rybáři a nadšenci pro outdoor, ale firma Traser neustále rozšiřuje nabídku a dnes si může své hodinky s technologií trigalight® vybrat opravdu každý.

Hodinky Traser a armáda

Náramkové hodinky Traser H3 vydrží extrémní chlad a vlhkost, náhlé změny nadmořské výšky, jsou chráněny před účinky magnetických polí. Speciální dvojitá konstrukce (vnitřní nerezová ocel a vnější uhlíková vlákna) také zaručuje vysokou nárazuvzdornost. Hodinky Traser získaly vojenský certifikát a splňují standardy americké armády MIL-PRF-46374G, Typ 3, Třída 1. Používají se jako armádní hodinky v USA, Švýcarsku a v dalších zemích. Velmi oblíbené jsou také u českých vojáků a speciálních jednotek. Přesvědčte se sami jak precizně probíhá výroba hodinek Traser shlédnutím níže uvedeného videa.

Nabídka Traser hodinek

Firma Traser nabízí několik řad hodinek. Od armádních modelů, přes sportovní a společenské, až po dámskou řadu. U každých hodinek je na výběr z několika materiálů řemínků, aby si každý vybral ten, který mu opravdu vyhovuje. Některé modely jsou pak k dispozici ve více barevných variantách. Všechny hodinky spojuje kromě švýcarské kvality hlavně technologie trigalight®.

0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno