100%
zákazníků doporučuje

Často kladené dotazy

 • Jsou hodinky traser bezpečné? - Ano, není se čeho bát. Tritium je bezpečný prvek, který člověka v malém množství nijak neovlivňuje. Přečtěte si podrobný článek.
 • Jaká je reálná životnost tritia? - Technologie trigalight vydrží svítit cca 20 let, ale po 10ti začne lehce slábnout. Hodinky traser proto garantují svítivost 10 let.
 • Kde koupit hodinky Traser? Zasíláte i do zahraničí? - Oficiální prodejci hodinek Traser jsou uvedeni na stránkách výrobce v sekci „store locator“. Jenom tito prodejci mohou zaručit originalitu hodinek a perfektní záruční servis. Hodinky Traser jsme schopni zaslat do zahraničí v rámci Evropské unie i do ostatních zemí.
 • Jaký je rozdíl od běžných vojenských hodinek? - Hlavním rozdílem je vysoký stupeň odolnosti. Hodinky traser splňují náročné nároky vojenských jednotek na odolnost proti vodě, nárazům, extrémním teplotám, tlaku a vlivu magnetických polí. Například hodinky Black Storm Pro byly testovány na přesnost při střelbě z automatických zbraní a hodinky Traser P6600 Type 6 MIL-6 a Traser P5900 Type 3 splňují normu MIL-PRF-46374G. Certifikované vojenské hodinky jsou poznat podle absence veškerých označení značky na ciferníku.
 • Jak mohu zkontrolovat originalitu hodinek traser? - Každé hodinky traser mají na zadní straně své sériové číslo, díky kterému je možné dohledat jejich původ. Na toto číslo je také vázána dvouletá záruka, která se po registrování tohoto čísla na stránkách výrobce prodlouží na tři roky.
 • Jak zaregistrovat hodinky traser a získat tříletou záruku? - Na stránkách traser.ch se ve spodní části nachází možnost „register your watch“. Kliknutím na ni se dostanete do jednoduchého rozhraní, kde vyplníte potřebné informace. Aktualizace: Traser nyní poskytuje 2letou záruku, kterou my automaticky rozšiřujeme na 5letou. Není třeba dalších registrací hodinek, jak tomu bylo v minulosti.
 • Při registraci na stránkách po mně chtějí 7mi místné sériové číslo, ale na mých hodnikách je pouze 5ti místné. - První dvě čísla jsou nuly (00).
 • Poskytujete také pozáruční servis hodinek traser? - Ano, jsme schopni dodat veškeré dostupné díly. O vaše hodinky traser se rádi postaráme i po záruční době.
 • Je možné nahradit trigalight trubice v hodinkách když po 20ti letech přestanou svítit? - Ano, je to možné. V případě zájmu nás kontaktuje a my vám pošleme cenovou nabídku.
 • Jak dlouho mi vydrží baterie? - Výdrž baterie se liší dle typu baterie a strojku. Standartní výdrž baterie v hodinkách traser jsou 2-3 let. U hodinek s nadstandartními funkcemi jako jsou stopky, nebo budík, se může výdrž baterie lišit dle četnosti používání těchto funkcí.
 • Kde si můžu vyměnit baterii, aby nedošlo ke ztrátě záruky? - Našim zákazníkům doporučujeme veškeré servisní úkony řešit přímo přes nás, případně autorizovaný servis hodinek Traser. Další variantou je navštívit jakékoliv dobré hodinářství, kde vám udělají následnou zkoušku vodotěsnosti. O záruku byste přišli v případě, že by došlo k poškození hodinek neodbornou manipulací, nebo vložením špatné baterie.
 • Co když jsem ztratil záruční list? - Přijďte k nám do Karlína či Holešovic, slušně nás požádejte a my vám vypíšeme nový.
 • Co dělat, když se ručička stopek nevrátí do původní polohy? - Občas se stane, že se při vynulování stopek nevrátí jedna z ručiček do původní polohy. Jedná se o běžnou vlastnost hodinek. Stačí vytáhnout korunku do třetí pozice (co nejdál od pouzdra) a podržet horní i spodní tlačítko zároveň dokud vteřinová ručička neoběhne ciferník. Dále poklepáním horního tlačítka určit polohu vteřinové ručičky, potvrdit spodním tlačítkem, opět horním tlačítkem určit polohu minutové ručičky, potvrdit a posléze také hodinové. Vše potvrdíme spodním tlačítkem a zatlačíme korunku. Nyní by již měl být chronograf vynulován a měl by se vracet do námi určených pozic.
 • Jak vyměnit řemínek / ocelový tah? - Výměnu ocelového tahu zvládne každý hodinář, ale i trošku zručnější majitel hodinek. Jak na to vám ukážeme v návodu jak vyměnit řemínek / ocelový tah.
 • Proč se vteřinová ručička pohybuje v pětivteřinovém intervalu? - Některé hodinky mají identifikaci končící životnosti baterie, což se projevuje pohybem vteřinové ručičky v intervalu 5 vteřin. Tímto vám vaše hodinky dávají najevo, že je na čase vyměnit baterii.
 • Jaký je rozdíl mezi pryžovým a silikonovým řemínkem? - Silikonový řemínek je jemnější, pryžový robustnější.
 • Může se mi PVD povlak opotřebovat? - Černá PVD vrstva se nanáší na ocelové pouzdro hodinek za velmi vysokých teplot. Nejedná se tedy o klasický nátěr, který se může začít časem loupat. Při běžném používání hodinek se PVD vrstva loupat nezačne, jedinou možností je mechanické poškození pouzdra (rýha), kdy pod černou vrstvou začne prosvítat ocelové pouzdro.
 • Jaká je tvrdost použitého skla? - Tvrdost skel na hodinkách traser je měřena statickou zkouškou tvrdosti podle Vickerse. Po dobu 10 -15 sekund je na sklo vytvářen tlak diamantovým čtyřbokým jehlanem. Čím větší plocha skla, tím méně je sklo odolné vůči poškrábání a poškození. Proto mají některé modely hodinek traser tak malý ciferník. Tvrdost minerálního skla je cca 900 Vickers a safírového 2100 Vickers.
 • Co dělat, když se hodinky mlží? - S prudkým poklesem teploty je možné lehké, krátké zamlžení bez tvoření vodních kapek. Ve všech ostatních případech se jedná o důvod k vyhledání servisu. Hodinky budou podrobeny tlakové zkoušce. V případě, že neprojdou, tak se jedná o reklamaci. V opačném případě bylo zamlžení způsobeno nesprávným používáním hodinek (například manipulací s korunkou ve vodě) a oprava hodinek bude konzultována se zákazníkem.
 • Moje modře podsvícené hodinky svítí méně, než zelené. - Pokud máte pocit, že vaše modré podsvětlení svítí méně, než zelené vašeho souseda, tak máte pravdu - od výroby je lehce slabší.
 • Je v hodinkách obsažen nikl? - Hodinky Traser mohou obsahovat až 10% niklu. Alergické osoby by měly volit hodinky z titanu.
 • Měří automatický strojek čas se stejnou přesností jako quartzový? - U mechanických hodinek je odchylka více něž 10x vyšší než u quartzových hodinek.
 • Mohou se automatické hodinky předbíhat o 9 vteřin za den? - Akceptovatelných je +7 až +12 vteřin za den.
 • Chtěl bych více kusů hodinek, dostanu slevu? - individuálně se s Vámi rádi domluvíme na větším odběru hodinek. Více na hodinky ve větším množství.

Máte jiný dotaz? Napište nám komentář nebo e-mail a my vám rádi odpovíme.

0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno