Seřízení stopek / chronografu

Seřízení chronografuPo určité době používání hodinek se stopkami se může stát, že se změní nulová poloha ručičky na jednom ze tří ciferníků chronografu. Jednoduše řečeno se ručička stopek po zmáčknutí spodního tlačítka nevrátí na 12. hodinu. Jedná se o zcela normální vlastnost hodinek s chronografem a není důvodem k reklamaci. Vzhledem k množícím se dotazům Vám přinášíme návod na vynulování / seřízení chronografu.

Hodinky s chronografem se můžou lišit použitým strojkem v hodinkách a přesný postup seřízení stopek je vždy uveden v návodu přiloženém k hodinkám.

Obecný postup seřízení

  1. Vytáhněte korunku do pozice 3 (nejdále od pouzdra)
  2. Stiskněte a držte najednou horní a spodní tlačítko stopek dokud velká ručička stopek neoběhne ciferník (cca 2 vteřiny), pak obě tlačítka pusťte – jste v opravném režimu.
  3. Pomocí horního tlačítka stopek nastavte nulovou pozici velké ručičky (ideálně 12. hodinu).
  4. Po nastavení velké ručičky stiskněte jednou spodní tlačítko. Nyní můžete pomocí horního tlačítka nastavit nulovou pozici prvního menšího ciferníku.
  5. Poté stiskněte opět spodní tlačítko a horním tlačítkem nastavte poslední ciferník.
  6. Uložte stisknutím spodního tlačítka a celou operaci ukončete zastrčením korunky na pozici 1 (úplně k hodinkám).

Pokud se vám s tímto návodem nepodařilo chronograf nastavit, tak doporučujeme vyhledat přesný postup v návodu příloženému k hodinkám. Návody najdete na našem webu ke stažení. Případně nás kontaktujte a my vám rádi pomůžeme.

0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno