100%
zákazníků doporučuje

Bezpečnost Tritia / Trigalightu

Hodinky Traser jsou jedinečné díky technologii trigalight, která využívá světelný zdroj na bázi plynného tritia. Celý proces je popsán v článku o technologii trigalight, zde bychom se rádi zaměřili pouze na bezpečnost Tritia. Zdrojem záření v hodinkách Traser jsou ampule s plynem Tritia. Tento plyn je tzv. beta zářičem a jeho nebezpečí je absolutně minimální. Ampule s Tritiem jsou laserem neprodyšně uzavřeny. Únik plynu by mohla způsobit pouze velmi hrubá síla, která by rozbila sklo hodinek a následně také jednotlivé ampule. A i v tomto případě se nění čeho bát. Plyn je zcela bezpečný. Částice Tritia urazí ve vzduchu maximálně 6 mm a ve vodě pouhých 0,006 mm. Toto záření může být bez problému odstíněno listem papíru a nemá dostatečnou sílu na průnik lidskou kůží. Jediným pomyslným rizikem může být vdechnutí plynu. A to pouze za absurdního předpokladu, že by v nevětrané místnosti praskly najednou všechny ampule použité na 40 hodinkách (1 000 millicuries) a uvolnil se plyn Tritia, byly by osoby v této místnosti vystaveny 50% roční dávce přirozeného záření, jemuž je vystavena každá žijící bytost na zemi.

Studie bezpečnosti

Bezpečností plynu Tritium (technologie Trigalight) se zabýval také internetový obchod 3h-tritium.cz, na jehož stránkách jsou k nahlédnutí výsledky testu, při kterém byly vzorky 14 dnů louženy ve vodě a následně byla změřena radioaktivita vody. Výsledky neprokázaly žádný únik Tritia z testovaných vzorků. Zapomeňme tedy na představy o radioaktivitě, mužích v oranžových ochranných oblecích s dozimetrem v ruce a nebo Homerovi Simpsonovi, který si z jaderné elektrárny veze domů zelenkující suvenýr. Tritium je absolutně bezpečné a hojně se využívá v průmyslových odvětvích, lékařství, vojenství a dalších oborech lidské činnosti. Pokud máte i přes výše zmíněná ujištění pochybnosti, že je plyn tritium v hodinkách Traser bezpečný, rádi Vás přivítáme v naší provozovně, kde si můžete hodinky prohlédnout na vlastní oči a přesvědčit se o dokonalém neprodyšném uzavření ampulí.

Tritium lidé hledají také jako: Technologie H3, Trigalight, Tritium, Mb-microtec. Pozn.: V našem eshopu Helveti.cz prodáváme také hodinky Luminox se stejnou technologií.0 hodinky v porovnání Zobrazit

Nic nenalezeno